Mauthausenské bloky

Mauthausenský blok

 

Vážení příznivci našich stránek. Od toho měsíce začneme postupně na našich stránkách zveřejňovat všechna čísla časopisu Mauthausenský blok. Tento časopis začal vycházet na základě iniciativy přeživších vězňů koncentračního tábora Mauthausen. Vydáván byl od roku 1991 až do roku 2007. V redakční radě zasedli ještě žijící vězni tábora, například Walter Beck, Augustin Čáp a Miroslav Maruška. Na stránkách Mauthausenského bloku tak budete mít možnost se seznámit s osudy mnoha vězňů, kteří koncentrační tábor přežili nebo v něm zahynuli. Prostřednictvím tohoto časopisu se seznámíte i s běžnými problémy a radostmi lidí, kteří prošli tímto táborem a dozvíte se také mnoho zajímavostí z historie tábora.

Časopis byl vždy distribuován jen poštou na adresy přeživších vězňů či jejich potomků. Proto získat všechny výtisky je mnohdy problematické a závisí jen na pečlivosti dotyčného adresáta, zda si výtisky všechny uschoval.

Doufáme, že na zažloutlých stránkách této již historické tiskoviny naleznete spoustu nových informací, které obohatí Vaše poznání o KLM.

Na stránkách je již k mání další vytisk Mauthausenského bloku.

Od nynějška budou Mauthausenské bloky zveřejňovány na

https://mauthausen.rajce.idnes.cz/


Vlastislav Janík